Matteüs 4 vers 1-11. Kern: vers 1. Daarna werd Jezus door de Geest meegevoerd naar de woestijn.
De grote vaas is gevuld met droog zand als symbool voor de woestijn. In de kleine vaas zijn de lila bloemen van het duifkruid geplaatst. De duif wordt in de kunsten geassocieerd met de heilige Geest. Grassen van vorig seizoen zijn geweven in de waaier als teken van negatieve krachten.
Zand, eindeloze vlakte, onbekende verleidingen, het blauwe duifkruid als teken van de geest helpt onze weg te vinden.
Op 22 februari ging ds. Henk-Jan de Groot uit Burgum voor in de kerkdienst te Wirdum. Dit was de eerste zondag van de 40-dagentijd.
Samen zongen wij en luisterden naar de lezing uit Marcus 1 vers 9-15. Jezus liet zich door Johannes dopen. De Geest kwam als een duif op hem neerdalen en en een stem klonk: ‘Jij bent mijn geliefde Zoon, in jou vind ik vreugde”. Vervolgens ging Jezus 40 dagen de woestijn in. Daar kreeg hij meerdere verzoekingen die Hij weerstond. Ook wij hebben te maken met het lijden, verzoekingen, etc. Maar wij zijn ook geroepen om goed voor elkaar en voor de aarde te zorgen. En met Jezus mogen wij de duif een plekje in ons hart geven want jij bent ook geliefd bij Hem.
Collectes: De 1e collecte is voor Werelddiaconaat-Guatamala. Guatemala is een bergachtig land in Midden-Amerika waar nog veel mensen in armoede wonen. Veel kinderen die in afgelegen dorpen wonen gaan alleen ‘s morgens naar school. ‘s Middags moeten ze hun ouders helpen op de markt of op het land of om brandhout te verzamelen. Als ze de lessen niet meer kunnen bijbenen, vallen ze steeds vaker uit. Velen verlaten de basisschool zonder te kunnen lezen en schrijven. Meer informatie vindt u op: Werelddiaconaat-Guatemala. U kunt uw bijdrage overmaken op rekeningnummer: NL90 RABO 0148 2276 27, t.n.v. diaconie PKN te Wirdum onder vermelding van: Guatamala.
De 2e collecte is voor het eigen kerkelijk werk. Uw bijdrage hiervoor kunt u overmaken op rekeningnummer: NL87 RABO 0152 8786 37 van de PKN Wirdum e.o. onder vermelding van: Kerkelijk werk.
Op 15 februari ging Edgar Groeneveld voor in een vesper. Deze vesper werd gehouden in het kerkje van Swichum. Het thema van de vesper was: “Even op adem komen”.
Bij binnenkomst kregen de bezoekers een waxinelichtje uitgedeeld. Die kon worden aangestoken aan de paaskaars. Samen zongen wij: “Licht dat ons aanstoot in de morgen…”. De lezing was uit Psalm 119 vers 9-16 en vers 105. Daarna volgde er een moment waarin iedereen kon nadenken bij de volgende vraag: “Waar mag Gods licht op jouw pad schijnen?” en “Hoe ervaar jij het licht van God op jouw pad?”. Het popkoor Sawat Sûver trad op en zong: “Gabriëlla song”. Na de Zegen was er tijd om met elkaar na te praten.
De dienst is niet terug te zien. Van deze dienst is een zon-dagboek gemaakt. Dit staat inmiddels op: Kerkinwirdum_Zon-dagboek-2026 In dit zon-dagboek zal de tekst van de meditatie worden opgenomen.
Collectes: De 1e collecte is voor KIA, Nederland-Gevangenen. In Nederland zitten ruim 33.000 mensen een kort of langere gevangenisstraf uit. Jezus roept on op om barmhartig naar hen om te zien. Daarom steunt Kerk in Actie (ex)gevangenen, tbs-patiënten en hun families om te werken aan herstel. Meer informatie vindt u op: KerkinActie-Gevangenen/ U kunt uw bijdrage overmaken op rekeningnummer: NL90 RABO 0148 2276 27, t.n.v. diaconie PKN te Wirdum onder vermelding van: KIA-Gevangenen.
De 2e collecte is voor het eigen kerkelijke werk. Uw bijdrage hiervoor kunt u overmaken op rekeningnummer: NL87 RABO 0152 8786 37 van de PKN Wirdum e.o. onder vermelding van: Kerkelijk werk.
Op 8 februari ging ds. Jaap C. Overeem uit Stiens voor in de kerkdienst te Wirdum.
Op deze zondag werd er gelezen uit Matteüs 5 vers 1-13. Jezus ging een berg op en hield een rede, de bergrede; Gelukkig de treurenden want zij zullen getroost worden. Jij bent het zout van de aarde. Maar als het zout uitgewerkt is wordt het weggegooid en vertrapt. In de overdenking stond de voorganger stil bij de sterke leiders. Ze staan erbij als een gorilla. De toespraak die ze hielden is altijd de beste ooit. Jezus deed het anders. Als je toen de berg opging maakte je contact met God. De toespraak begon met: ‘Gelukkig die arm van geest is’. Een rare manier van beginnen. In het Fries wordt het goed uitgedrukt: ‘Gelukkig die ferlet van geest heeft’. Jezus ‘feliciteert’ de zachtmoedigen. Dat betekent dat Hij hen ZIET. En dat zout van de aarde dat wij zijn … smaakt dat nog een beetje of is het wat laf geworden?
Collectes: De 1e collecte is voor KIA noodhulp in Zuid Soedan. In april 2023 brak een burgeroorlog uit in Soedan. Een vergeten ramp. Volgens de VN de grootste ter wereld. Honderdduizenden mensen zijn sindsdien omgekomen. Zeker 25 miljoen mensen worstelen om iedere dag te overleven. Meer dan 10 miljoen Soedanezen zijn op de vlucht in eigen land en 4 miljoen zijn naar het buitenland gevlucht. Meer informatie vindt u op: Kerkinactie_Noodhulp-Zuid-Soedan/ U kunt uw bijdrage overmaken op rekeningnummer: NL90 RABO 0148 2276 27, t.n.v. diaconie PKN te Wirdum onder vermelding van: KIA-Soedan.
De 2e collecte is voor het eigen kerkelijke werk. Uw bijdrage hiervoor kunt u overmaken op rekeningnummer: NL87 RABO 0152 8786 37 van de PKN Wirdum e.o. onder vermelding van: Kerkelijk werk.
Op zondag 1 februari ging ds. Ben Bloemink uit Bitgum voor in de kerkdienst te Wirdum.
Het thema van de dienst was:‘Ons leven is een pelgrimsreis, elk jaar weer…‘ De lezingen waren uit Genesis (God schiep de Hemel en de Aarde) en Leviticus waarin het ging over het Sabbatjaar en Jubeljaar. Elk 7e jaar is een sabbatjaar en moet het land rust krijgen. En om de 50 jaar is er een Jubeljaar. Een jaar om orde en de grond te herstellen, voorkomen van permanente slavernij en armoede. Vorig jaar was een Jubeljaar. Een jaar waarin veel pelgrims naar het Vaticaan trokken. In dit nieuwe jaar 2026 staan we aan het begin van een nieuw stukje van onze eigen pelgrimsreis. Laten we het Jubeljaar met het thema “Pelgrims van hoop” nog maar een jaar verlengen. Want onze wereld, ons Europa en ook ons land, heeft dringend behoefte aan “pelgrims van hoop”! Pelgrims, die onderweg putten uit de bron van liefde…:”
Na de dienst was er tijd om elkaar te ontmoeten. Voor koffie, thee, fris, en koeken werd gezorgd.
Collectes: 1e collecte is voor KIA, Werelddiaconaat Bangladesh. Dit land lijdt zwaar onder klimaatverandering. Het land kampt steeds vaker met cyclonen en overstromingen. Regen valt onregelmatiger en de stijgende zeespiegel zorgt voor verzilting van landbouwgrond. Boeren hebben grote moeite om te overleven. Kerk in Actie helpt boerengezinnen om zich aan de passen aan klimaatverandering. Meer informatie vindt u op:Kerkinactie.Werelddiaconaat-Bangladesh. U kunt uw bijdrage overmaken op rekeningnummer: NL90 RABO 0148 2276 27, t.n.v. Diaconie PKN te Wirdum onder vermelding van: Bangladesh.
Kerkelijk werk
De 2e collecte is voor het eigen kerkelijk werk. Uw bijdrage hiervoor kunt u overmaken op rekeningnummer: NL87 RABO 0152 8786 37 van de PKN Wirdum e.o. onder vermelding van: Kerkelijk werk.
Uw bijdrage kunt u ook overmaken door het scannen van de QR code(s).