Wie kent niet het bekende garagebedrijf Haaima in ons dorp. Menig dorpsgenoot heeft daar in de afgelopen jaren zijn of haar eerste automobiel aangeschaft. In de middag van de 28e april kwamen flink wat mensen uit Wirdum er achter dat Piebe Haaima een bijzondere collectie Peugeots heeft verzameld. En wij mochten dit museum bekijken.

Er moesten extra stoelen worden geplaatst om alle bezoekers te laten zitten. Na koffie met oranjekoek vertelde Piebe over de oprichting van autobedrijf Haaima en de ontwikkeling tot een Haaima Hylkema Peugeot. En hij vertelde prachtig over de bijzondere auto’s waar wij tussen zaten. De auto’s en andere zaken konden wij daarna bekijken waarbij Piebe en Jochum Hoekstra heel veel vragen konden beantwoorden.

Ook kregen wij de kans om het Orthopedisch Schachtenatelier van Anita Tilkema te bekijken. Gepassioneerd vertelde ze over het ontwerpen van goed en mooi orthopedisch schoeisel. Handwerk dat nog maar in een paar ateliers wordt gedaan.

Na afloop kregen Piebe, Jochum en Anita een flink applaus voor de gastvrijheid en uitleg.

Deze middag was een bijzonder mooie afsluiting van dit seizoen van bijeenkomsten georganiseerd door PKN/UVV van Wirdum.