Voorkom voedselverspilling. Gooit u weleens een pak rijst, een blik soep of een fles olijfolie weg, omdat de houdbaarheidsdatum (THT) is verstreken? Zonde!

  • TGT (Te Gebruiken Tot’) staat op producten die snel kunnen bederven. Denk daarbij aan versproducten als zuivel, vlees, gebak, groenten en fruit. Producten met een TGT-datum mogen ná die datum NIET meer verstrekt worden aan de consument.
  • THT staat voor (‘Ten minste Houdbaar Tot’). Een THT-datum staat op voedingsmiddelen die niet snel bederven. Na deze datum kan de kwaliteit langzaam, zoals de smaak, geur of kleur van het product, achteruitgaan. Producten met een THT-datum mogen dus ná die datum nog verstrekt worden. De producten met een THT-datum zijn dus geschikt voor de voedselbank!

Tip voor de maanden juli en augustus:   Groente (blik/pot)

De voedselmand staat de 1ste zondag van de maand in de hal van onze kerk. En de voedselmand bij de ingang van de supermarkt in ons dorp, de Centerrr

 

Met vriendelijke groeten van de diakenen,

Jannie Lindeman, Nieske Span, Folkert Jongbloed en Hannah Reitsma